Rijeka potopila Hajduk na Poljudu: Buriću odlazi orilo se Poljudom!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Rijeka očitala lekciju Bijelima i vratila se u igru za drugo mjesto
Rijeka je na Poljudu pred više od 13 000 gledatelja u posljednjoj utakmici 17. kola HT Prve lige ponizila Hajduk sa čak 4:0 golovima Acostyja u 43.,  Raspopovića u 82., Gorgona u 87. i Halilovića u 93. minuti.
Hajduk je solidno počeo, Eduok i Jradi su u 21. minuti u razmaku od pet sekundi pogodili vratnice, no osim toga Hajduk je uglavnom bio slab, neopasan i jalov. Rijeka se disciplinirano branila i koristila velike individualne greške igrača Hajduka. Loš dan imao je i vratar Ljubić na čiju dušu idu tri pogotka gostiju, a velika pogreška bilo je postavljanje Hamze u obranu nakon izlaska Svatoka.

Rijeka je ovom pobjedom izjednačila najveću pobjedu u povijesti HNL-a na Poljudu. Hajduk je i dalje na drugom mjestu, ali sad imaju samo tri boda više od Rijeke i utakmicu više.

Veliki pritisak Bijelih vidjeli smo na početku utakmice, igralo se pratkički od prve minute pred vratima gostiju. U 8. minuti su lijepo kombinirali Eduok i Caktaš u šesnaestercu Rijeke. Caktaš je primio loptu na 10 metara, pucao je iz okreta, ali nije bilo dovoljno jačine u tom udarcu. Dvije vratnice su u 21. minuti pogodili igrači Hajduka. Najprije je Eduok tukao sa 14 metara i pogodio okvir gola, lopta se odbila do Jradija koji iskosa sa 12 metara opet pogađa istu vratnicu.

U 24. minuti velika obrana Marina Ljubića nakon pogreške obrane Bijelih. Andrijaševiću se lopta nakon lošeg ispucavanja idealno odbila na 12 metara, vratar Hajduka je na vrijeme osjetio i istrčao te sjajno obranio udarac veznjaka Rijeke. Gosti su u 43. minuti poveli 1:0. Pucao je Čolak s 13 metara u suprotni kut, obranio je Ljubić dosta težak udarac, lopta se odbila do nečuvanog Acostyja koji iz blizine pogađa mrežu.

Pokušao je Svatok s deset metara nakon ubačaja iz kuta, od bloka se odbilo u novi korner nakon kojeg je pokušao i Jairo iskosa, ali otišla je lopta preko vrata. Još jednom je u 59. minuti pokušao Eduok, ovaj put sa 17 metara, gađao je napadač Bijelih suprotni kut, ali prošlo je malo iznad grede. Tukao je istoj minuti Jradi s 20 metara, bio je to odličan udarac, ali Prskalo je uspio loptu skrenuti u korner. Hamza je u 75. minuti ubacio pred vrata Rijeke, Jairo je pucao glavom, ali prošla je lopta tik pored lijeve vratnice.

Raspopović je u 82. minuti zabio za 2:0. Izbio je igrač Rijeke sam pred Ljubića nakon velike pogreške Hamze i pogodio desni kut mreže. Raspao se Hajduk, Gorgon je u 87. minuti pogodio za 0:3, a Halilović u 93. za konačnih 0:4.

HAJDUK – RIJEKA 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Acosty (43′), 0:2 Raspopović (82′), 0:3 Gorgon (87′), 0:4 Halilović (90’+3).

Split – Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 13605. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

HAJDUK: Ljubić – Bašić, Svatok (od 77′ Jurić), Radić, Čolina – Hamza, Nejašmić (od 62′ Teklić) – Eduok (od 62′ Jakoliš), Caktaš, Jradi – Jairo.

RIJEKA: Prskalo – Smolčić (od 89′ Lončar), Escoval, Župarić, Tomečak – Capan (od 81′ Lepinjica), Halilović – Acosty (od 72′ Raspopović), Andrijašević, Gorgon – Čolak.

izvor: dalmacijanews.hr