Donosimo cjelovite rezultate kotarskih izbora u Splitu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

HDZ je apsolutni pobjednik kotarskih izbora koji su se održali u nedjelju Splitu. Osvojili su 24 Gradska kotara i mjesna odbora te dobili 124 vijećnička mandata, odnosno 36 posto više nego prije četiri godine, što znači da se radi o uvjerljivo najboljem rezultatu HDZ-a na kotarskim izborima. SDP s koalicijskim partnerom Novom ljevicom osvojio je 47 vijećničkih mandata, a stranka Pametno njih 11.

Donosimo kompletne rezultate po kotarevima, točnije, broj glasova po listama i broj kotarskih vijećnika (u zagradama):
Bačvice

Kandidacijska lista grupe birača Tomislav Zaninović – 443 (5)

HDZ – 177 (1)

SDP-NL – 95 (1)

Pametno – 87 (0)
Blatine

SDP-D.D.-NL – 617  (5)

HDZ – 317 (2)

HSP – 36 (0)

Pametno – 35 (0)
Bol

HDZ – 181 (3)

SDP-NL – 100 (2)

Pametno – 64 (1)

HNS – 62 (1)

HSLS-HSU – 21 (0)

Most – 35 (0)
Brda

HDZ – 392 (5)

Most – 165 (2)

HSP – 25 (0)

SDP-NL – 30 (0)
Grad

Kandidacijska lista grupe birača Marina Krpetića – 120 (3)

SDP – 111 (2)

HDZ – 65 (1)

Pametno – 44 (1)
Gripe

SDP-HSU-NL- 346 (5)

HDZ – 170 (2)

Most – 39 (0)

Pametno – 30 (0)
Kman

HDZ – 106 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Marko Pavić – 90 (2)

HSP – 73 (1)

Most – 69 (1)

SDP-NL-HSU – 47 (1)

Pametno – 44 (0)
Kocunar

HDZ – 103 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Stipe Radanović – 84 (2)

SDP-NL-HSU – 76 (1)

Most – 45 (1)

HNS-LD – 41 (1)
Lokve

HDZ – 241 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Daniel Lolić – 196 (2)

Pametno – 99 (1)

SDP-NL-D.D. – 79 (1)

HNS – 17 (0)
Lovret

SDP-NL-D.D. – 132 (2)

HDZ – 102 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Ivan Bego – 93 (2)

Pametno 60 (1)

Most – 39 (0)

HSP – 28 (0)

HNS-LD – 16 (0)
Lučac-Manuš

SDP – 118 (3)

HDZ – 95 (2)

Pametno – 74 (2)

Most – 23 (0)

Kandidacijska lista grupe birača  Sanja Stanisavljević – 8 (0)
Mejaši

HDZ – 726 (7)

HSP – 53 (0)

SDP-NL – 26 (0)

Pametno – 22 (0)
Meje

HDZ – 265 (4)

HSU 116 (2)

SDP-NL 102 (1)
Mertojak

HDZ – 269 (3)

SDP-NL – 172 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Toni Rajčić – 130 (1)

Pametno – 69 (1)
Neslanovac

HDZ – 362 (4)

Kandidacijska lista grupe birača  Ivan Barišić – 347 (3)

SDP-NL – 48 (0)
Plokite

HDZ – 112 (3)

HNS-LD – 19 (0)

Most – 84 (2)

Pametno – 25 (0)

SDP-NL-HSU – 111 (2)
Pujanke

Kandidacijska lista grupe birača Petar Gudić – 192 (4)

HDZ – 87 (1)

Most – 59 (1)

SDP-NL – 52 (1)

Pametno 18 (0)
Ravne njive

HDZ – 187 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Ivo Skejić – 83 (1)

Most – 71 (1)

HSLS-HSU – 62 (1)

SDP-NL-D.D. – 65 (1)
Sirobuja

HDZ – 360 (4)

Most – 254 (3)
Spinut

HDZ – 293 (3)

SDP-NL-JS 257 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Zorana Sambola 151 (1)

HNS-LD – 63 (0)

Pametno – 58 (0)

HSU – 48 (0)
Split 3

HDZ – 443 (4)

SDP-NL-D.D. – 260 (2)

Pametno – 143 (1)

HSP – 52 (0)

HSLS-HSU – 23 (0)

HNS – 18 (0)
Sućidar

HDZ – 330 (3)

Kandidacijska lista grupe birača Vinko Škunca – 194 (1)

Most – 176 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Martin Plazibat – 147 (1)

SDP-NL 143 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Filip Senta – 78 (0)

Pametno – 61 (0)
Šine

HDZ – 45 (7)
Trstenik

SDP-NL – 293 (4)

HDZ – 188 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Saša Varmuža – 121 (1)

HSP – 61 (0)

Pametno – 46 (0)
Varoš

HDZ – 150 (4)

SDP-NL – 70 (2)

Pametno – 44 (1)

HNS – 27 (0)

HSU – 27 (0)

HSLS – 23 (0)
Visoka

HDZ – 448 (7)

HSP – 41 (0)

Pametno – 32 (0)
Žnjan

HDZ – 236 (3)

Pametno – 120 (2)

Most – 75 (1)

HSP – 60 (1)

SDP-NL  – 49 (0)

HSS – 41 (0)

HSU – HSLS – 27 (0)
Donje Sitno

HDZ – 40 (7)
Gornje Sitno

HDZ – 44 (7)
Kamen

HDZ – 259 (6)

Kandidacijska lista grupe birača Zdravko Omrčen – 72 (1)

Pametno – 21 (0)
Slatine

Most – 105 (2)

Kandidacijska lista grupe birača Nenad Mauko – 85 (2)

HDZ – 76 (1)

HNS-LD – 53 (1)

Kandidacijska lista grupe birača Dragan Andrijolić – 39 (1)
Srinjine

Kandidacijska lista grupe birača Toni Čović – 171 (4)

HDZ -122 (3)
Stobreč

HDZ – 95 (7)
Žrnovnica

HDZ – 182 (4)

HSS – 95 (2)

HSLS – 76 (1)

IZVOR: slobodnadalmacija.hr

Share.

Leave A Reply

%d bloggers like this: