Hajduk slavio u Varaždinu, Eduok debitirao pogotkom!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

U posljednjoj utakmici 2. kola HT Prve lige Hajduk je uvjerljivo sa 3:0 slavio u Varaždinu. Strijelci za Bijele u gostujućoj pobjedi kod novog prvoligaša su bili Dolček u 49. minuti, Caktaš s bijele točke u 55. minuti te debitant Eduok u 86. minuti. Nakon dva kola stopostotni učinak imaju samo Dinamo, Hajduk i Rijeka, a Bijeli sljedeće kolo dočekuju Lokomotivu.

Hajduk je danas premijerno nastupao u dresu boje lavande. Prije početka utakmice Mijo Caktaš primio je žutu majicu Sportskih novosti koja se dodjeljuje najboljem igraču  u protekloj sezoni. Uvjeti nisu bili idealni, teren je poprilično natopljen i teško je bilo igrati po njemu. Ubacio je Juranović u 4. minuti iz kornera za Hajduk, velika gužva je bila pred vratima domaćih, hajdukovci su tražili ruku, ali nije se oglasio sudac Jović. Lijepo su u 15. minuti odigrali NejašmićJairo koji se sjurio po lijevoj strani prema Nevistiću, mogao je i pucati, ali tražio je Jradija na drugoj strani, međutim blokirano je to dodavanje u posljednji trenutak. Đurasek je u 18. minuti snažno potegao s 20 metara, bio je to prizeman udarac koji je prošao malo pored desne vratnice. Čolina je u 26. minuti s boka ušao u sredinu, odigrao je za Jaira, ovaj za Dolčeka koji s 14 metara iskosa pogađa točno u vratara domaćih. Torcida je u 35. minuti razvila transparent na kojem stoji: “Ponos i tuga na hrvatskom stijegu, Josip Briški, počivaj u miru” te na taj način, uz pjesmu Moja domovina, odala počast hrvatskom vojniku koji je poginuo u Afganistanu. U 36. minuti vidjeli smo neugodan udarac Kolarića s dvadesetak metara, odskočila je lopta ispred Posavca, ali obranio je Posavec. Pred kraj prvog dijela, Dolček je ubacio iz kuta, Caktaš je bio najviši u skoku, pucao je glavom s 12 metara, otišlo je to malo iznad vrata.

Odmah na početku drugog dijela velika prilika za Hajduk! Tukao je Caktaš s 14 metara, blokirao je Stolnik njegov udarac. Hajduk je u 49. minuti poveo 1:0, strijelac je bio Ivan Dolček! Jradi je odradio većinu posla, dugo je vukao loptu po rubu šesnaesterca, a zatim je idealno uposlio Dolčeka koji s 12 metara iskosa neobranjivo pogađa suprotni kut. Srušio je Jertec u 54. minuti Jaira u kaznenom prostoru nakon sjajno driblinga i dodavanja Čoline. Nepogrešiv s bijele točke bio je Mijo Caktaš i tako povećao prednost Bijelih u Varaždinu. U 86. minuti Hajduk je poveo 3:0, Samuel Eduok zabio je u debiju. Oteo je loptu na centru, sjurio se prema vratima i pogodio suprotni kut. Odličan udarac Vuka u 90. minuti s više od 20 metara sjajno je zaustavio Josip Posavec.

VARAŽDIN – HAJDUK 0:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Dolček (49′), Caktaš (55′-11m), 0:3 Eduok (86′).

Varaždin – Stadion Anđelko Herjavec. Sudac: Fran Jović (Zagreb).

Varaždin: Nevistić, Stolnik, Perković (od 67′ Glavica), Jertec (od 82′ Lisakovich), Turčin, Posavec (od 67′ Vuk), Benko, Senić, Milićević, Kolarić, Đurasek.

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić, Dolček, Hamza, Jradi (od 56′ Eduok), Caktaš (od 89′ Teklić), Jairo (od 87′ Kalik).