Prognoza: Za Dalmaciju izdan crveni alarm, olujna bura stvara puno problema

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Najviša dnevna temperatura kretat će se uglavnom od 1 do 6 Celzijevih stupnjeva, u gorju će ponegdje biti malo niža, a na Jadranu između 5 i 10 °C

Vrijeme će u četvrtak u većini krajeva biti pretežno ili djelomice sunčano. Oblačnije će biti u južnoj Dalmaciji, mjestimice s kišom i susnježicom, češćom u drugom dijelu dana. – piše Dnevnik

Poslijepodne i u Lici povremeno može pasti malo snijega, a u Slavoniji uz naoblačenje tek krajem dana.

Vjetar će biti uglavnom umjeren sjeveroistočni, u drugom dijelu dana povremeno s jakim udarima, osobito u gorju. Na Jadranu će puhati jaka i olujna bura, mjestimice s orkanskim udarima.

Najviša dnevna temperatura kretat će se uglavnom od 1 do 6 Celzijevih stupnjeva, u gorju će ponegdje biti malo niža, a na Jadranu između 5 i 10 °C.

Vikend sunčaniji i topliji

Za vikend nas očekuje sunčanije i toplije vrijeme. Temperatura će idućih dana vrlo postupno rasti, malo-pomalo, samo će se jutra još uvijek biti hladna. U petak prijepodne na istoku zemlje moguće je još malo snijega, no potom i ondje bez oborina.

I na Jadranu će idućih dana biti sunčanije i uglavnom toplije, s tim da će se i ovdje u petak prijepodne, na krajnjem jugu još uvijek zadržavati više oblaka, pa je moguća kiša ili čak malo snijega. I jaka bura oslabjet će u petak, nakon čega slijedi toplije vrijeme.

Zbog jake i olujne bure, koja može imati udare i do 140 km/h, za četvrtak je izdano crveno upozorenje Meteoalarma za područje Kvarnera i Dalmacije.

“Vrijeme je vrlo opasno i podrazumijeva visoku razinu opasnosti za zdravlje, pa i za život opasne situacije, posebice pomorcima. Također, prisutan je i značajan rizik od štete za obalnu infrastrukturu. Budite svjesni opasnosti i obratite pozornost i pratite najnovija vremenska izvješća. Savjetujemo javnost da izbjegavaju putovanja i boravak blizu ugroženih obalnih područja. Vrlo je vjerojatno da trajekti neće ploviti pa ako putujete, pratite informacije o prometu”, stoji u upozorenju.

IZVOR: dalmacijanews.hr

Share.

Leave A Reply

Portal Splita
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.