Kao da je cijeli Split došao na vječni pokoj ispratiti dva brata, Aleksandra – Bugija i Milana – Mikija Stamenova kojima je srce stalo na planini. Majka je izgubila dva sina, brojni prijatelji i društvo dobre ljude koji su život proveli pomažući mnogima, napose zaljubljenicima u prirodu.
Braća su pokopana uz vojne počasti kao hrvatski branitelji, a ako je malo tko uspio suspregnuti suze, pustio ih je dok su o njima govorili njihovi bliski prijatelji, Branimir Kovačević, predsjednik ragbijaša Nade u kojoj je Miki bio fizioterapeut. Potom Denis Vranješ, predsjednik Planinarskog društva ‘Mosor’, Frane Bebić iz HGSS-a te domar Špiro Gruica koji je proveo posljednje trenutke s braćom i pokušao im pomoći.
Pjesma ‘Moj lipi anđele’, dodajmo, obilježila je ispraćaj u kapelici dok su se oko lijesa braće izmjenjivali HGSS-ovci, vojnici…
IZVOR: dalmatinskiportal.hr





