Veleposlanik Koreje kod gradonačelnika Puljka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gradonačelnik Ivica Puljak primio je danas u nastupni posjet Hong Sungwooka, veleposlanika Republike Koreje u Hrvatskoj. Tijekom posjeta izraženo je zadovoljstvo prijateljskim odnosima dviju država koji su dodatno osnaženi velikim brojem korejskih turista koji svake godine posjećuju Split i cijelu Jadransku obalu.

Sugovornici su se složili kako postoje mogućnosti za ostvarivanje napretka u ekonomskoj suradnji između dviju zemalja. Gradonačelnik je istaknuo velike potencijale suradnje u području kulture, turizma, primjene tehnoloških ‘smart city’ rješenja i koncepta zelenog, održivog razvoja te je istaknuo značaj Koreje kao globalnog tehnološkog diva. Dosadašnji bilateralni odnosi Hrvatske i Koreje ocijenjeni su kao iznimno dobri, iako je riječ o geografski jako udaljenim zemljama. Splitski gradonačelnik zaželio je veleposlaniku Koreje puno uspjeha u obnašanju dužnosti.

Share.

Leave A Reply

Portal Splita
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.