Davor Matijević, predsjednik splitskog SDP-a objavio je na svom Facebook profilu da su konačno stigli lifteri za osobe s invaliditetom na bazene na Poljudu.
–Prošle godine usvojen mi je amandman kojim su osobe s invaliditetom sada napokon dobile lifter na bazenima Poljud. Tužno je da je Split bio jedan od rijetkih gradova koji nisu osigurali osobama s invaliditetom pomoć pri korištenje bazena, pogotovo kad znamo za fizioterapetski učinak i sve ostale koristi za OSI. U Splitu su do sad bazeni za njih bili opasni za korištenja jer nije bilo liftera te je rizik ozljeđivanja bio prevelik. Konačno su na Poljud stigla 2 liftera i uskoro će biti postavljeni, ali to nek bude samo početak.
Navodi kako je u Splitu samo jedna plaža prilagođena za osobe s invaliditetom te da brojne lokacije nisu uopće prilagođene.
–Stalno ponavljam da u Splitu svi moraju biti jednaki, a OSI i naš odnos prema njima su najbolje ogledalo dokle smo po tom pitanju stigli, napisao je Matijević.