Šibenik: Spašavajući sinčića iz vatrene buktinje koja im je zahvatila stan, skočila kroz prozor i slomila nogu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Radnička šibenska četvrt Crnica bila je u noći između nedjelje i ponedjeljka poprište velike nevolje koja je, na sreću, završila bez tragičnih posljedica za ljudske živote. Nešto prije jedan sat buknuo je požar u prizemlju obiteljske kuće 71-godišnjeg Marka Lugovića u Kornatskoj ulici na broju 11, te je vatrena buktinja u kratkom vremenskom roku progutala u potpunosti dnevni boravak, kuhinju i kupatilo s tamošnjim namještajem i kućanskim aparatima.

U tom dijelu kuće, inače, stanuju Markov sin Mile i supruga mu Marijana s djecom – 18-godišnjim Matom, 14-godišnjom Martom i najmlađim sinčićem, osmogodišnjim Markom. Teške tjelesne ozljede zadobila je 38-godišnja Marijana Lugović, ali ne od opeklina, već je slomila nogu nakon što je iskočila kroz prozor s visine od dva metra, spašavajući svog maloga Marka i sebe od vatrene buktinje.

Dan nakon ove dramatične i neprospavane noći posjetili smo obitelj Lugović. Primili su nas u dnevnom boravku neoštećenog stana na katu, u kojem stanuju 71-godišnji Marko i supruga mu, 70-godišnja Ruža Lugović.

– Negdje između pola sata iza ponoći i ure, kroz onaj prvi san osjetila sam miris paljevine i pucketanje vatre. Gurnula sam i probudila muža. On je odmah izletio iz sobe i krenuo po djecu u njihovim sobama, te su zajedno uspjeli izletjeti na ulicu, a vatra je već dobrano zahvatila dnevni boravak. Procijenila sam da neću uspjeti iz svoje sobe kroz vatru doći do izlaznih vrata. Zgrabila sam maloga Marka i krenula prema prozoru naše spavaće sobe, spustila sam sinčića kroz prozor u naručje svekrve Ruže, koja se, na sreću, u međuvremenu već spustila s prvog kata na kojemu stanuje sa svekrom Markom. Potom sam i sama skočila s prozora, krivo doskočila i slomila petu desne noge. Zaprimljena sam na Odjelu Hitne, konstatirali su puknuće pete i za sada stavili longetu – ispričala nam je gotovo u jednom dahu Marijana Lugović, odmarajući slomljenu nogu ispruženu na stolici.

Sjedeći do mame, naš razgovor je pozorno i znatiželjno pratio sinčić Marko, čije je lice bilo uprljano od crne čađe, jer je i on tijekom dana pomogao tati, djedu i njihovim prijateljima u čišćenju izgorjelog stana u prizemlju.

– Zahvalila bih našim susjedima, jer je više njih istovremeno, kad su vidjeli da nam gori kuća, zvalo telefonom vatrogasce – dodala je Marijana. Premda ih je zadesila velika nesreća, sa lice bake Ruže moglo se iščitati svojevrsno olakšanje i vedrina. – Je, teško je, šteta je velika. Nakon onog prvog šoka brzo smo se vratili u normalu. Jer najvažnije je da smo svo sedmero iz kuće na broju. Glavno je da smo svi živi i zdravi, a i mojoj nevjesti Marijani zacijelit će peta i sve će biti dobro kao prije…

Već u ponedjeljak ujutro Mili i njegovom ocu Marku u čišćenju i saniranju izgorenog stana u pomoć su priskočili brojna rodbina, prijatelji i susjedi. Već do podneva sve izgoreno bilo je izneseno iz stana.

– Izgorio je kompletan namještaj i aparati u dnevnom boravku, aparati i uređaji u kuhinji i zahodu s kupatilom. Šteta je totalna u tom dijelu. Velika temperatura koju je stvorila vatra istopila je i sobni namještaj, pa najvećim dijelom i on više nije za upotrebu. Uz naš angažman i pomoć prijatelja sve ćemo ponovno obnoviti i urediti – rekao nam je Mile Lugović, te nastavio iznositi namještaj iz pocrnjelih soba.

IZVOR: slobodnadalmacija.hr

Share.

Leave A Reply

Portal Splita
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.