Hajdukova legenda komentira derbi Lige prvaka: Sada će svi razmišljati o tome kako zaustaviti pakleni trojac

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hajdukova legenda Ivan Gudelj prokomentirao je derbi 2. kola Lige prvaka gdje je PSG na domaćem terenu pobijedio Bayern rezultatom 3:0. Golove su postigli Dani Alves u 2. minuti (asistencija Neymara) te Cavani u 31. i Neymar u 63. minuti (Mbappe dvostruki asistent).

Neću ništa novo reći ako kažem da su ova trojica napadača PSG-a pakleni igrači. Cavani je dobar, Neymar je klasa iznad, a Mbappe će tu razinu dostići jer ima sve – kontrolu, brzinu i dodavanje. Ne znam što se mora dogoditi da jednog dana ne bude najbolji igrač svijeta.

Fascinira me to što PSG sinoć uopće nije radio visoki pritisak. Igrao je pametno i nije se previše trošio. Povukao bi se iza lopte, duplirao bokove, zatvarao prostore i preko kontri dolazio u šanse.

Njegovi su igrači prelazili Bayernove kao da ih nema. A obrana mu je bila koncentrirana i izvrsno se postavljala. Čak i kad bi ga Bayern pritisnuo u kaznenom prostoru, mirno bi iznio loptu. Silva je bio fenomenalan, pravi je vođa.

Bayern, pak, nije imao igrača prevage. James to nije, nema zadnji pas. Falio mu je i Neuer. Garantiram da bi on spriječio prvi, ako ne i drugi pogodak. Bavarci su imali posjed, pritisak i kornere, ali sve je to bilo jalovo. Da su igrali još dvije utakmice, ne bi dali gol. Iako su rano primili gol, nisu smjeli ostaviti onoliko prostora za PSG-ove napadače.

Sada će svi razmišljati o tome kako zaustaviti Neymara, Mbappea i Cavanija i bilo bi zanimljivo vidjeti okršaj PSG-a s Realom ili Barcelonom. Prije ili kasnije vjerojatno će morati igrati protiv njih. Vjerujem da PSG može čak i do kraja u Ligi prvaka. Teško ih je napadati jer im onda ostaviš puno prostora.

Nema druge nego im zatvoriti prostore i biti strpljiv.

Preuzeto sa: SLOBODNA DALMACIJA