Gradonačelnik Šuta održao radni sastanak s predstavnicima GK Kman: Otvorene ključne teme za razvoj kvarta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gradonačelnik Splita Tomislav Šuta sa suradnicima održao je radni sastanak s predstavnicima Vijeća GK Kman na kojem su otvorene ključne teme za unaprjeđenje života u ovom dijelu grada — od imovinsko-pravnih pitanja u školstvu do razvoja dječjih sadržaja te prometnih i komunalnih rješenja.

Jedna od tema razgovora bila je dugogodišnji imovinsko-pravni problem OŠ Kman-Kocunar. Predstavnici Kotara podsjetili su da projekt škole iz 1976. nikada nije u potpunosti proveden, iako je zamišljen kao suvremeni kompleks. Razmatrana je i mogućnost proširenja DV Popaj hortikulturnim uređenjem zapuštenog zemljišta od oko 2300 m², predviđenog kao D4 zona, čime bi se dobilo dodatno dječje igralište. Sastanak je obuhvatio i više infrastrukturnih projekata, ponajprije izgradnju javne garaže u kvartu. Otvorena je i tema rasterećenja križanja Domovinskog rata i Dubrovačke ulice, koje će nakon izgradnje mosta Split–Kaštela postati ključna točka novog ulaza i izlaza iz grada, što zahtijeva pravovremeno planiranje. Razgovaralo se i o potrebi sanacije dijela Varaždinske ulice te uređenju slijepog dijela Mosećke.

Gradonačelnik Šuta zahvalio je predstavnicima GK Kman na konstruktivnim prijedlozima te istaknuo da će Grad u suradnji s kotarskim vijećem nastaviti raditi na svim navedenim prioritetima radi podizanja kvalitete života u ovom gradskom području.

Share.

Leave A Reply

Portal Splita
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.